STCW Yenileme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

STCW Yenileme Hakkında Bilmeniz Gerekenler STCW tüm gemi adamlarında bulunması gereken eğitim sertifikaları ve vardiya standartları olarak açılımını yapabiliriz. Gemi adamlarının vardiya tutma standartları ve eğitim sertifikalarını STCW 'nin üye olduğu bir çok ülke yer almaktadır. 

STCW Yenileme Hakkında Bilmeniz Gerekenler
STCW Yenileme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

STCW nedir

STCW tüm gemi adamlarında bulunması gereken eğitim sertifikaları ve vardiya standartları olarak açılımını yapabiliriz. Gemi adamlarının vardiya tutma standartları ve eğitim sertifikalarını STCW 'nin üye olduğu bir çok ülke yer almaktadır. 

Kaç Temel Sertifika Vardır

Toplam 5 adet temel sertifika vardır. Bunlar bütün gemi adamlarında olması mecburidir. 

5 Temel Sertifika Nelerdir.

Aşağıdaki maddeler üzerine tıklayarak ilgili sertifika için online deneme testlerine katılabilirsiniz.

  1. Can kurtarma Araçları Yeterliliği
  2. Temel İlk Yardım
  3. Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk
  4. Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele
  5. Denizde kişisel Can Kurtarma Teknikleri

STCW Yenileme Kaç Yılda Yapılır

STCW yenileme her 5 yılda bir yapılır.

STCW Yenileme Nasıl Yapılır

STCW yenileme 3 farklı yöntemle yapılabilir 1. olarak Kursa giderek kurs bitiminde tekrar sınava girerek, 2. olarak Değerlendirme sınavına girerek sitemizde yeterince çalısırsanız rahatlıkla başarabilirsiniz. 3. Olarak ise Uzakyol Kaptan/Kaptan yeterliklerine sahip olanlar için bir yıl deniz hizmeti getirerek veya gemide değerlendirme sınavına girerek yenileyebilirsiniz.

STCW Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

GSS, STCW Randevuları: Kullanıcı(Zabitan)menüsündeki-> Zabitan->Başvurularım, ADS Randevuları: Kullanıcı(Amatör)menüsündeki->Amatör->Aday İşlemleri->Başvuru ve Randevu Alma adımından yapılmaktadır.

Güncel işlemlerden bilgim oldukça konu güncellenecektir. başkalarının da faydalanması adına sizde güncel bilgilerinizi paylaşırsanız herkes için daha faydalı bir konu olacaktır.