Denizcilerin Buluşma Noktası

STCW Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Test-7

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

STCW Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Online Deneme Sınavı 7. test, yangın önleme ve yangınla mücadele dersi için onlarca soru ücretsiz sitemiz üzerinde mobil cihazlarda ve bilgisayarlarınız da ücretsiz çalışabilirsiniz. Testimizde 10 soru bulunmaktadır , testler Gasm sınav merkezi sisteminde olduğu gibi 5 cevap şıklı olup sadece teki doğrudur. 10 Sorudan 7 soru ve üstü doğru yaparsanız testi başarılı geçmiş sayılırsınız. Testimizde süre sınırlaması yoktur (Yüzde 70 ve süre kısıtlamaması bu testimiz için geçerlidir.)

STCW Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Online Deneme Sınavı Test-7

Diğer STCW Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele testleri için tıklayınız

Tüm Stcw sınavları için tıklayınız

Sonuçlar

-
YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ. SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.

SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Herhangi bir maddenin oksijenle teması sonucunda oluşan kimyasal reaksiyonla meydana gelen olay aşağıdakilerden hangisidir?

#2. Yangın çıktığında,civardaki gemi ve istasyonları haberdar etmek için düdüğü hangi aralıklarla çalınmalıdır?

#3. Yangın köpüğü ile ilgili olarak, aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

#4. Karbondioksit gazı, çelik tüplerde, hangi basınç limitlerinde doldurulur?

#5. Makine dairelerinde, akaryakıt ikmalinde güvertede, yakıt tankı hava firar devrelerindeki patlaklardan sızan yakıt ile ambarlarda meydana gelen yangınlar genellikle hangi sınıf yangınlardır?

#6. Yangınla mücadelenin temel unsuru aşağıdakilerden hangisidir?

#7. Otomatik sprinkler sisteminde , her bir sprinkler ( püskürtmE) başlığından bir dakikada metrekareye kaç litre su basılması amaçlanır ?

#8. Inert-Gaz sistemine sahip akaryakıt tankerlerin yük tanklarında sıcak veya soğuk işçilik yapılacak ise,tanktaki hidrokarbon oranı hacimsel olarak hangi oranda olmalıdır ?

#9. Yangın esnasında içe doğru sirayet eden ve oksijenle temas etmesi neticesinde tekrar yanmaya başlayan yangın sınıfı hangisidir?

#10. Sabit kuru kimyasal toz (KKT) sisteminin ana toz deposunda 2.400 kilogram KKT depolanan bir tankerin, tank / yük güvertesinin alanı nedir?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi

Yangın Önleme Ve Yangınla Mücadele Mega Test Bütün Sorular İçin Tıklayınız
+ +