Denizcilerin Buluşma Noktası

STCW Temel İlk Yardım Deneme Sınavı Mega Test

3

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

STCW Temel İlk Yardım Teknikleri; Bütün gemi adamlarının alması gereken bir eğitimdir. Eğitimin tamamlanması ile alınan STCW Temel İlk Yardım Teknikleri sertifikası 5 yılda bir yenilenmeli. Yenileme Liman Başkanlıklarına başvurularak direkt Gemi Adamları Sınav Merkezlerinde randevu alarak sınav ile ya da Özel kurslara giderek kurların yaptığı sınavlarda başarı kazanarak sertifikanızın süresini uzatabilirsiniz.

STCW Temel İlk Yardım Teknikleri Amacı; Herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacı ile olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

STCW Temel İlk Yardım Teknikleri Mega Testte Sitede yayınlanan bütün STCW Temel İlk Yardım Teknikleri testleri tek bir başlık altında toplanmış şeklidir. Sorular farklı değildir. Testi Bitir yazan yere tıklayıp sonuçları gördükten sonra, bir sonraki sayfaya atlayıp bir diğer testi yapabilirsiniz. Bizim test sistemimizde başarılı sayılabilmeniz için 10 sorudan yedisini doğru yanıtlamanız gerekmektedir.

Testi Bitirdikten Sonra Bir Sonraki Sayfayı Geçmeyi Unutmayın


Sonuçlar

-
YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ. SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.

SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Kimyasal yanıklarda ilk yardım uygulaması için aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

#2. İlk yardımın genel ilkeleri aşağıda belirtilenlerden hangisidir? I. Solunum ve kalp atışını sağlamak II. Kanamayı kontrol altına almak III. Tedavi etmek IV. Hastaya daha fazla zarar gelmesini önlemek

#3. Hangisi ilk yardım uygulaması değildir?

#4. Kalp masajı 30 kere göğüs kemiğini 4-5 cm. çökertecek kadar baskı uygulayarak ne kadar sürede yapılır?

#5. Şoku meydana getiren olay aşağıdakilerden hangisidir?

#6. Elektrik çarpmalarında en önemli ölüm sebebi nedir?

#7. Aşağıdakilerden hangisi iç kanamanın belirtilerinden değildir?

#8. Hasta/yaralının solunum yolu değerlendirilmesi ilk kaç saniye içinde yapılmalıdır?

#9. Omurga yaralanmalarında hangisi doğrudur?

#10. Soluk alıp vermeyen ama kalbi çalışan yetişkin bir kişiye dakikada kaç kere suni teneffüs yapılır?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

3 Yorumlar
 1. Onur Çerioğlu diyor

  Merhaba. Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim. Sınava hazırlanıyorum ve çok faydası oluyor. Ancak bazı sorularda hatalar olduğunu bildirmek istedim. ÖRN: İlk Yardım Mega Test 10. Sayfa 6. soru cevap C şıkkı (2/3) olarak girilmiş. Ama kaynaklarda A şıkkı (4/5) olarak açıkça belirtilmiştir. Aynı testin 9. Sayfasında 6. soruda da cevap net şekilde hatalıdır. Kontrol etmeninizi öneririm. Bu gibi gözüme çarpan başka hatalarda mevcut tek tek yazmak yerine 2 örnekle bildirmek istedim. Cevapları kontrol etmenizi öneririm hatalı girilmiş olanlar var. Eleştirim yapıcı ve fayda sağlamak amaçlıdır. Emeğiniz için tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla.

  1. admin diyor

   Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Maalesef soruları soru bankasından almaktayım (daha önce çıkmıs sorulardan.) cevapları kontrol edemeden hızlı bir şekilde eklediğim için hatalar olmakta.

   1. Thor diyor

    bir çok soru hatalı sınalarda başarısızlıktır bu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi