Denizcilerin Buluşma Noktası

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Test-4

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Soruları Deneme Sınavı Test- 4 Testimiz 10 sorudan oluşmaktadır, testler Gasm sınav merkezi sisteminde olduğu gibi 5 cevap şıklı olup sadece bir cevap doğru. 10 Sorudan 7 soruyu ve daha fazlasını doğru yaparsanız testi başarılı geçmiş sayılırsınız. (Buradaki testler için yüzde 70 başarı oranı)

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Deneme Sınavı Test-4

Diğer personel güvenliği ve sosyal sorumluluk testleri için tıklayınız

Tüm Stcw sınavları için tıklayınız

Sonuçlar

-
YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ. SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.

SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Aşağıdakilerden hangisi güvertenin kayganlaşmasına neden olan sebeplerdendir?

#2. Deniz İş Kanununa göre; bir yıl veya daha fazla hizmeti olan bir gemi adamı için yıllık ücretli izin süresi ne kadardır?

#3. Yükü bir rampa üzerinden tekerlekli araçlarla yüklenip boşaltılacak şekilde inşa edilmiş ticaret gemisi aşağıdakilerden hangisidir?

#4. Seyir ve liman hizmetlerinin görülebilmesi için personel arasında zamana bağlı olarak tutulan nöbet aşağıdakilerden hangisidir?

#5. Uluslararası denizlerin gemiler tarafından kirletilmesinin önlenmesi için hazırlanan sözleşme aşağıdakilerden hangisidir?

#6. “Pilot Ladder” (Pilot Çarmıh) larının alttan (deniz tarafından) kaçıncı basamak, uzun basamak olmak mecburiyetindedir?

#7. Aşağıdakilerden gemi özelliğinden kaynaklanan strese sebep olacak faktörlerdendir?

#8. Eğitim; pratik beceriye, sistematik talimatlar ve ……….. geliştiren, çoğaltan ve belirli bir seviyeye getiren öğrenme yöntemi olarak tanımlanır. Noktalı yere uygun olanı seçiniz?

#9. Gemiye gönderilen personel, gemiye katılır katılmaz hangi konularda bir uyumlandırma eğitimine tabi tutulur?

#10. Manevra sırasında gerek römorkörlerde gerekse sahille ses ile anlaşılmadığı takdirde bazı el hareketleriyle anlaşma sağlanmaktadır. “Sağ yumruğun havaya kaldırılarak gösterilmesi” ne anlama gelir?

Testi Bitir Sonuçları Göster


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi

Personel Güvenliği Ve Sosyal Sorumluluk Mega Test Bütün Sorularİçin Buraya Tıklayın
+ +