Denizcilerin Buluşma Noktası

STCW Personel Güvenliği Ve Sosyal Sorumluluk Test-26

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Hazırlık Sınavı 25. Test. Personel Güvenliği Ve Sosyal SorumlulukTüm gemi adamların alması gereken bir eğitim ve eğitime bağlı sertifikadan oluşmaktadır. Testte 10 soru bulunmaktadır, testimiz Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sisteminde olduğu gibi 5 şıklı olup, sadece tek bir tanesi doğrudur. 10 Sorudan 7 yada daha fazlasını doğru yaparsanız testi başarılı geçmiş sayılırsınız. (Buradaki testler için yüzde 70 başarı oranı)  

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Eğitimi Amacı Nedir; gemiden atılan sıvı ve katı kirleticiler ile denizin kirletilmesinin nasıl engelleyeceği ve gemideki çalışma ve acil durum tehlikelerine karşı nasıl tedbir alınacağı ile ilgili konuların verildiği öğrenme materyalidir.

Tüm STCW Testleri Ana Kategori İçin BURAYA Tıklayınız.

Diğer personel güvenliği ve sosyal sorumluluk testleri için tıklayınız


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.   Bize Destek Olmak ve Sitemizin Gelişmesi İçin Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşmayı unutmayın.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

 

Bize Destek Olmak ve Sitemizin Gelişmesi İçin Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşmayı unutmayın.

Share your score!
Tweet your score!

#1. IOPP nedir?

#2. Aynı işveren emrinde veya aynı gemide en az 1 yıl çalışıp da yıllık izin hak eden gemi adamının izin süresi en az ne kadar olabilir?

#3. Gemide çalışan personelin en önemli görevi nedir?

#4. Gemilerden kaynaklanan kirliliğin önlenmesi uluslararası sözleşmesi (MARPOL 73/78)’in EK-IV’ ünde belirtilen gemilerden çıkan pis sularla (tuvalet, revir, hastane ve canlı hayvan) ilgili denizlerin kirlenmesini önleyici kurallar, aşağıda belirtilen hangi gemilere uygulanmaz?

#5. Denizdeki “Özel saha”lara hangi atıklar atılamaz?

#6. Aşçıbaşı gemide hangi personel gurubundadır?

#7. Arıtılmış pis suların denize boşaltılmasına ilişkin MARPOL kuralı aşağıdakilerden hangisidir?

#8. Gemilerden kaynaklanan kirliliğin önlenmesi uluslararası sözleşmesi (MARPOL 73/78)in EK-I’inde belirtilen petrol ile deniz kirlenmesini önleyici kurallar kaç GRT üzerindeki teknelere uygulanır?

#9. Kıdem tazminatının miktarı ne kadardır?

#10. İşveren ile gemi adamı arasında kaç çeşit hizmet akdi yapılabilir?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi

Personel Güvenliği Ve Sosyal Sorumluluk Mega Test Bütün Sorularİçin Buraya Tıklayın
+ +