Denizcilerin Buluşma Noktası

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Hazırlık Sınavı Test-21

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Hazırlık Deneme Sınavı 21. deneme sınavı . Deneme Sınavımızda 10 soru yer almaktadır, Sınavda Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sisteminde olduğu gibi sorular 5 şıklı olup, sadece bir cevap doğrudur. 10 Sorudan 7 yada daha fazlasını doğru yaparsanız testi başarılı geçmiş sayılırsınız. (Buradaki testler için yüzde 70 başarı oranı)  

STCW Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Hazırlık Sınavı Test-21

Diğer personel güvenliği ve sosyal sorumluluk testleri için tıklayınız

Tüm Stcw sınavları için tıklayınız

SÜRE SINIRLAMASI YOKTUR. BAŞARILAR.


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Sosyal Sigortalar Kanunu’na göre; “09.09.2009”’tan önce işe başlayan bir erkek gemi adamının SSK’dan emekli olabilmesi için, diğer şartları yerine getirdikten sonra tamamlaması gereken sigortalılık süresi kaç yıldır?

#2. Aynı burgatadan olmayan iki halatı birbirine bağlayan bağ hangisidir?

#3. “Gemi Terk toplanma mevki” anonsundan sonra; aşağıdakilerin hangisi, toplanma mevkilerinde yapılacak olan işlemlerden değildir?

#4. Gemiyi terkten sonra Can kurtarma araçlarına monte edilen SART cihazları hangi frekans bandında çalışan radarlar tarafından tespit edilir?  

#5. “Dahili Alarm Zilleri” çaldığında; aşağıdaki şıklardan hangisinden sonra, “Yangın mahallinin mevkii” anonsu yapılır?

#6.  Aşağıdakilerden hangisi vücudun ısı kaybı yollarından biri değildir?

#7. Bir solunum cihazının, sızıntı testinde, en fazla bir dakikada, kaç bar basınç düşümüne müsaade edilmektedir?

#8.  Gemi içi operasyonlardaki, güvenlik zabiti kimdir? 

#9. Gemilerde boya yapmak sürekli karşılaşılan bir iştir. Sac yerleri boyamadan önce pasını temizlemek amacıyla ne yapılır?

#10. Gemiler limanlara yanaşırken, dar kanal, boğaz ve geçitlerden geçerken aldıkları ve o bölgenin seyir tehlikelerini akıntı durumunu çok iyi bilen tecrübeli ve bu konuda eğitimli gemi adamlarına ne ad verilir?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi

Personel Güvenliği Ve Sosyal Sorumluluk Mega Test Bütün Sorularİçin Buraya Tıklayın
+ +