Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Mega Test

Ocak 25, 2021
Persone Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Mega Test
109
Views

Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk; Bütün gemi adamlarının alması gereken bir eğitimdir. Eğitimin tamamlanması ile alınan Personel Güvenlik ve Sosyal Sorumluluk sertifikası 5 senede bir yenilenmeli. Yenileme Liman Başkanlıklarına başvurularak direkt Gemi Adamları Sınav Merkezlerinde randevu alarak sınav ile yada Özel kurslara giderek kurların yaptığı sınavlarda başarı kazanarak sertifikanızın süresini uzatabilirsiniz.

Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Amacı; Gemiden atılan sıvı ve katı kirleticiler ile denizin kirletilmesinin nasıl engelleyeceği ve gemideki
çalışma ve acil durum tehlikelerine karşı nasıl tedbir alınacağı
ile ilgili konuların verildiği eğitimdir.

Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk Mega Testte Sitede yayınlanan bütün Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk testleri tek bir başlık altında toplanmış şeklidir. Sorular farklı değildir. Testi Bitir yazan yere tıklayıp sonuçları gördükten sonra, bir sonraki sayfaya atlayıp bir diğer testi yapabilirsiniz. Bizim test sistemimizde başarılı sayılabilmeniz için 10 sorudan yedisini doğru yanıtlamanız gerekmektedir.

Testi Bitirdikten Sonra Bir Sonraki Sayfayı Geçmeyi Unutmayın


Sonuçlar

-
YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ. SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.

SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Gemide işin bir haftadan fazla süre ile tatil edilmesini gerektiren zorlayıcı sebepler ortaya çıktığı zaman, bu süreye rastlayan hafta tatili ücreti nasıl ödenir?

#2. Petrolden kirliliğe karşı alınacak tedbirler kapsamında, Güvenli yakıt-Yağ ikmal yönteminde aşağıdaki unsurlardan hangileri bu tedbirler bakımından değerlendirilmelidir ? 1) Yangın söndürücü bulundurma 2 ) Firengilerin kapatılması 3 ) Bağlantıların kaçırmaz olduğunun kontrolü 4 )Yağ ve yakıt miktarının alış süresine göre belirlenmesi

#3. Deniz iş yasasının uygulanabilmesi için iş verenin gemi gemilerindeki gemi adamı sayısı en az kaç kişi olmalıdır.?

#4. Gemilerde Duck keel neresidir

#5. Yağcı sınıfı yeterliği ile iki yıl deniz hizmeti gösterilirse hangi yeterliliğe yükselme yapılabilir?

#6. Kaptan’ın sevk ve idare edebileceği gemilerin gros tonajı aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru şekilde belirtilmiştir?

#7. Rıhtım ile gemi arasında kullanılan “Gang Ways” lerin, Puntel ve tellerinin düzgün, yeterli aydınlatılması olan, rıhtım tarafı tekerlekleri sağlam ve ……………………… bulunmalıdır. Boşluğu doldurunuz?

#8. Yönetmelik gereği, gemi aşçısı olabilmek için aşağıdakilerin hangisi yanlıştır?

#9. Gemide vardiya tutma çizelgeleri hangi dilde yazılmalıdır?

#10. Deniz İş Kanununa göre; hafta tatili ücreti hesaplanırken, bir gemi adamının evlilik için aldığı izinin kaç günü fiilen çalışılmış gibi kabul edilir?

Testi Bitir Sonuçları Göster

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir