Denizcilerin Buluşma Noktası

İleri Yangınla Mücadele Deneme Sınavı Test 21

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.


İleri Yangınla Mücadele Hazırlık Testi

STCW İleri Yangınla Mücadele deneme testi ücretsiz en güncel sorular ile sizin için ücretsiz bir şekilde sitemizde soru ve cevaplara çalışabilirsiniz. Tüm sorular denizcilerimiz için ücretsiz bir şekilde hazırlanmıştır. İleri yangınla mücadele tüm zabitlerin alması gereken bir eğitimdir, eğitim tamamlanması ile ileri yangınla mücadele sertifikası yine zabitlerde bulunması gereken bir belgedir. Aşağıdaki deneme sınavında Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sistemindeki gibi sorularda 5 cevap şıkkı vardır aksi belirtilmediği müddetçe tek bir cevap doğrudur. (Hepsi yada Hiçbiri olabilir.) Sitemizde bulunan testlerde zaman sınırı yoktur. Testtimizde 10 soru yer almaktadır. 7 soru ve üstü doğrunuz sizi testte başarılı kılmaya yeterlidir.

Tüm STCW Testleri Ana Kategori İçin BURAYA Tıklayınız.

İleri Yangın ile Mücadele Kategorisi İçin BURAYA tıklayın


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Herhangi bir maddenin oksijenle teması sonucunda oluşan kimyasal reaksiyonla meydana gelen olay aşağıdakilerden hangisidir?

#2. Hortumlar açılır, göz kontrolünden geçirilerek delik ve yırtık kontrolü yapılır. Kat yerleri değiştirilir. Bir ay süresince kullanılmamış hortumların içinden tatlı su geçirilir.” İşlemleri hortumların bakım - tutum ve kontrolleri çerçevesinde hangi seçenekte değerlendirilir?

#3. Hortumlar yağlandığı / kirlendiği zaman nasıl temizlenir ve korunur ?

#4. Hortumları birbirine ve nozullara bağlanmaya yarayan aparatlara ne denir ?

#5. Inert-Gaz sistemi bulunan gemilerde yük tanklarında hidrokarbon oranı hacimsel olarak

#6. Isının, bir cismin bir tarafından sıcaklığı daha az olan tarafına geçiş yapmasına ne denir?

#7. İçin için yanma ya da tekrar alevlenme(reflash) olasılığının olduğu durumlarda yapılması gereken işlem nedir?

#8. İnert Gaz Sistemi bulunan gemilerde, yük tanklarındaki Oksijen miktarının hacimsel olarak hangi orana düşürülmesi amaçlanır?

#9. İyonlaştırma odasında, bir radyoaktif kaynaktan sağlanan radyasyon ile, ortamın iyonlaştırılması ve yangınla ortaya çıkan gazların sistemi etkilemesi esasına göre çalışan dedektörlere ne denmektedir ?

#10. Kamaralarda çıkan yangınları söndürmek için ağırlıkla hangi söndürücü maddeler kullanılmalıdır?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi