Denizcilerin Buluşma Noktası

İleri Yangınla Mücadele Deneme Sınavı Test 20

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.


Stcw İleri Yangınla Mücadele Ücretsiz Deneme Testi

İleri Yangınla Mücadele testi ücretsiz en güncel sorular ile sizin için ücretsiz bir şekilde sitemizden çalışabilirsiniz. Tüm sorular denizcilerimiz için ücretsiz bir şekilde hazırlanmıştır. İleri yangınla mücadele tüm zabitlerin alması gereken bir eğitimdir, eğitim tamamlanması ile ileri yangınla mücadele sertifikası yine zabitlerde bulunması gereken bir belgedir. Aşağıdaki deneme sınavında Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sistemindeki gibi sorularda 5 cevap şıkkı vardır aksi belirtilmediği müddetçe tek bir cevap doğrudur. (Hepsi yada Hiçbiri olabilir.) Sitemizde bulunan testlerde zaman sınırı yoktur. Testtimizde 10 soru yer almaktadır. 7 soru ve üstü doğrunuz sizi testte başarılı kılmaya yeterlidir.

Tüm STCW Testleri Ana Kategori İçin BURAYA Tıklayınız.

İleri Yangın ile Mücadele Kategorisi İçin BURAYA tıklayın


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Gemide yangın söndürücü bir madde, yangının devam etmesini engeller. Günümüzde yanıcı metallerin oluşturduğu yangınların kontrol altına alınmasında ve söndürülmesinde en etkin olan söndürücü madde aşağıdakilerden hangisidir?

#2. Gemilerde ……… ve ………. pusluk yangın vanaları kullanılır, bunlar dişli veya tırnaklı tiplerde olurlar.

#3. Gemilerde yangının yayılmasını kolaylaştıran bölümler hangileridir ?

#4. Gemilerin yangın devrelerine, gemi dışından da su alabilmelerini sağlamak için kullanılan bağlantıya ne denir?

#5. Genel kullanımda katı, sıvı ve gaz söndürücüler mevcuttur. Bunlardan katı ve toz formundaki kimyasallar, Azot veya CO2 gazları ile yangın mahalline püskürtüldüklerinde, yangın üzerinde ince bir toz tabakası bırakır ve yoğun bir toz bulutu oluştururlar. Bu kuru kimyasallar çeşitli maddelerden yapılır. Aşağıdakilerden hangisi bu maddelerden biri değildir?

#6. Geri dönen ısının bir kısmı yüksek oranda buhar meydanı getirirken, bir kısmında oluşan bu buhar ısısını parlama noktasının yükseltir.Aynı zamanda sahaya emilen hava ile yanmaya başlar. Bu şekilde gelişen reaksiyon aşağıdakilerden hangisidir?

#7. Hangi sınıf yangınlar yüzey yangını olarak bilinir.

#8. Hangi tonajdaki tankerlerde Solas -74 gereği Inert-Gaz sistemi olmalıdır ?

#9. Havadaki oksijen miktarı hangi seviyenin altına düşerse yangın söner ve insanlar yaşayamaz?

#10. Havanın iyonlaştırılması ve yangınla ortaya çıkan gazların ortamı etkilemesi ile çalışan dedektörlere ne denir ?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi