Denizcilerin Buluşma Noktası

İleri Yangınla Mücadele Deneme Sınavı Test 19

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.


Stcw İleri Yangınla Mücadele Ücretsiz Deneme Testi

Ücretsiz STCW Eğitim İleri Yangınla Mücadele testi ücretsiz en güncel sorular ile sizin için sitemizde. Tüm sorular denizcilerimiz için ücretsiz bir şekilde hazırlanmıştır. İleri yangınla mücadele tüm zabitlerin alması gereken bir eğitimdir, eğitim tamamlanması ile ileri yangınla mücadele sertifikası yine zabitlerde bulunması gereken bir belgedir. Aşağıdaki deneme sınavında Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sistemindeki gibi sorularda 5 cevap şıkkı vardır aksi belirtilmediği müddetçe tek bir cevap doğrudur. (Hepsi yada Hiçbiri olabilir.) Sitemizde bulunan testlerde zaman sınırı yoktur. Testtimizde 10 soru yer almaktadır. 7 soru ve üstü doğrunuz sizi testte başarılı kılmaya yeterlidir.

Tüm STCW Testleri Ana Kategori İçin BURAYA Tıklayınız.

İleri Yangın ile Mücadele Kategorisi İçin BURAYA tıklayın


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Gaz yanıcı maddelerin yanma hızları ;

#2. Gaz yanıcı maddelerin yanma şekli aşağıdakilerden hangisidir ?

#3. Gaz yanıcı maddelerle ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

#4. Gemi ambarındaki kömür yükünün çıkardığı metan gazının tutuşması sonucu yanması, ne tür bir yangındır?

#5. Gemi yangın dosyasında (planında) aşağıdakilerden hangisi bulundurulmaz?

#6. Gemi yangınlarında öncelik, yangını teşhis etmek, daha sonra kontrol altına almak ve son olarak da yangını söndürmektir. İyi monte edilip donatılmış çeşitli tiplerdeki yangın dedektörleri, zamanında tehlike alarmını vererek bulundukları bölgeyi korurlar. Aşağıdaki dedektör tiplerinden hangisi bir duman dedektörüdür?

#7. Gemide mevcut jeneratörlerin kullanılamaması durumunda aşağıdakilerden hangisi devreye girer?

#8. Gemide taşınabilir yangın söndürücüler kolayca ve süratle yangın bölgesine taşınabilir ve küçük çapta yangınların başlangıcında etkilidirler. Bu tip söndürücüler, düşük sıcaklıklı ülkelerde hangi santigrad derece sıcaklıklar aralığında emniyetle çalışabilecek nitelikte olmalıdır?

#9. Gemide taşınabilir yangın söndürücüler kolayca ve süratle yangın bölgesine taşınabilir ve küçük çapta yangınların başlangıcında etkilidirler. Bu tip söndürücülerin kolayca tanınabilmeleri için standart renk kodları mevcuttur. Aşağıda verilen tipteki yangın söndürücülerin renk kodlarını sıralayınız. I. Su, II. Köpük, III. Kuru Toz, IV. Kuru Kimyasal, V. CO2

#10. Gemide yangın fark eden personel eğer varsa en yakın telefondan ya da el telsiziyle köprüüstüne veya kontrol odasına yangını bildirmelidir. Bu sırada verilecek aşağıdaki bilgilerin bildirimde öncelik sırası nedir? I. Yangının yeri II. Yangının büyüklüğü III. Müdahale şekli IV. Yangının sınıfı V. Yangının yayılma yönü

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.