Denizcilerin Buluşma Noktası

İleri Yangınla Mücadele Deneme Sınavı Test 17

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.


İleri Yangınla Mücadele Ücretsiz Stcw Deneme Testi

İleri Yangınla Mücadele STCW deneme değerlendirme sınavı, tüm sorular denizcilerimiz için ücretsiz bir şekilde hazırlanmıştır. İleri yangınla mücadele tüm zabitlerin alması gereken bir eğitimdir, eğitim tamamlanması ile ileri yangınla mücadele sertifikası yine zabitlerde bulunması gereken bir belgedir. Aşağıdaki deneme sınavında Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sistemindeki gibi sorularda 5 cevap şıkkı vardır aksi belirtilmediği müddetçe tek bir cevap doğrudur. (Hepsi yada Hiçbiri olabilir.) Sitemizde bulunan testlerde zaman sınırı yoktur. Testtimizde 10 soru yer almaktadır. 7 soru ve üstü doğrunuz sizi testte başarılı kılmaya yeterlidir.

Tüm STCW Testleri Ana Kategori İçin BURAYA Tıklayınız.

İleri Yangın ile Mücadele Kategorisi İçin BURAYA tıklayın


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Bir kilogram karbondioksit kaç metreküp hacim doldurur?

#2. Bir maddenin yanmasını devam ettirdiği ve yanıcı sıvılar, buharlar ve gazlar çıkarmaya başladığı sıcaklığa ne denir?

#3. Bir yangında, yanan gazlı kitle ve enerjinin çevreye yayılması sonucu oluşan reaksiyona ne denir?

#4. Biyolojik reaksiyona örnek aşağıdakilerden hangisidir?

#5. Boş bırakılmış yere uygun düşen doğru cevabı bulunuz. -Yanıcı maddenin cinsi, yangının sınıfı ne olursa olsun söndürme metodu ve prensipleri aynıdır. Bu prensip yanmayı oluşturan ve ……….. üçgeni olarak bilinen yapıyı bozmaktan ibarettir.

#6. Boyu 90 metre olan,1000 gros ton’dan daha büyük bir yolcu gemisinde ,kazan ve makine mahalleri hariç bulunması gereken asgari hortum sayısı kaç adet olmalıdır ?

#7. C” Sınıfı yangınlar,ne tür yangınlardır ?

#8. CO2’li minimakslarda ,emniyet valfı hangi sıcaklıkta gaz kaçırmaya başlar ?

#9. Çelik çekme, dikişsiz Karbondioksit tüplerinin test basıncı kaç bardır?

#10. Çelik ve eşdeğer malzemeden yapılan perde ve güvertelerin oluşturduğu bölmelerde ne denir ?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi