Denizcilerin Buluşma Noktası

İleri Yangınla Mücadele Deneme Sınavı Test 14

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.


İleri Yangınla Mücadele Ücretsiz Stcw Deneme Testi

STCW deneme değerlendirme sınavı, İleri yangınla mücadele tüm zabitlerin alması gereken bir eğitimdir, eğitim tamamlanması ile ileri yangınla mücadele sertifikası yine zabitlerde bulunması gereke bir belgedir. Aşağıdaki deneme sınavında Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sistemindeki gibi sorularda 5 cevap şıkkı vardır aksi belirtilmediği müddetçe tek bir cevap doğrudur. (Hepsi yada Hiçbiri olabilir.) Sitemizde bulunan testlerde zaman sınırı yoktur. Testtimizde 10 soru yer almaktadır. 7 soru ve üstü doğrunuz sizi testte başarılı kılmaya yeterlidir.

Tüm STCW Testleri Ana Kategori İçin BURAYA Tıklayınız.

İleri Yangın ile Mücadele Kategorisi İçin BURAYA tıklayın


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. Alçak basınçlı sabit Karbondioksit sistemleri, hangi mahallerde kullanılır?

#2. Alevin dış kısmı ile ilgili olarak aşağıdaki şıklardan hangisi doğrudur?

#3. Alevin ısı enerjisini emerek yangının söndürülmesine ne denir ?

#4. Alevin şiddeti ve parlaklığı neye bağlıdır ?

#5. Alevin orta kısmı ( Redüktör ) ile ilgili olarak,aşağıdaki şıklardan hangisi doğrudur ?

#6. Alevlerden ve ısınan yüzeylerden yayılan ve genel olarak kızılötesi ışınlara duyarlı olarak çalışan yangın dedektörü, aşağıdakilerden hangisidir?

#7. Ana düşey bölgeler, tekne üst yapı ve güverte ve kasaralarının “A” sınıfı bölmelerle bölündüğü, ortalama uzunluğu ne kadar olmalıdır?

#8. Ana söndürme özelliği kimyasal reaksiyonu “ yanma zincirini bozmak olan “ söndürücü madde hangisidir?

#9. Aşağıda boş bırakılan yere uygun düşen doğru cevabı bulunuz. -Yanmaz malzeme, yaklaşık ……’a ısıtıldığı zaman yanmayan ve kendi kendine tutuşacak miktarda parlayıcı buhar çıkarmayan malzemedir.

#10. Aşağıda boş bırakılmış yere uygun düşen doğru cevabı bulunuz. Bir elementin oksijenle birleşmesi yani yanması bir ……………………. Bu oluşumun başlaması için belirli bir …………………. gerekir.

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi