Denizcilerin Buluşma Noktası

İleri Yangınla Mücadele Deneme Sınavı Test 12

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.


İleri Yangınla Mücadele Ücretsiz Stcw Deneme Testi

İleri Yangınla Mücadele Ücretsiz STCW deneme değerlendirme sınavı, İleri yangınla mücadele tüm zabitlerin alması gereken bir eğitimdir. Aşağıdaki sınavda Gemi Adamları Sınav Merkezi (GASM) sistemindeki gibi sorularda 5 cevap şıkkı vardır aksi belirtilmediği müddetçe tek bir cevap doğrudur. (Hepsi yada Hiçbiri olabilir.) Sitemizde bulunan testlerde zaman sınırı yoktur. Testtimizde 10 soru yer almaktadır. 7 soru ve üstü doğrunuz sizi testte başarılı kılmaya yeterlidir.

Tüm STCW Testleri Ana Kategori İçin BURAYA Tıklayınız.

İleri Yangın ile Mücadele Kategorisi İçin BURAYA tıklayın


Sonuçlar

-
kazandınız   YÜZDE YETMİŞ ÜZERİ BAŞARI İLE TESTİ GEÇTİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARINIZ VARSA KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Üzgünüz Kaybettiniz

 

TEST ORTALAMANIZ MAALESEF YÜZDE YETMİŞ DEN DÜŞÜK TESTİ TEKRARLAYABİLİRSİNİZ.SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRARAK HATALI SORULARI KONTROL EDEBİLİR, YANLIŞ OLANLAR ÜZERİNDE DAHA FAZLA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Share your score!
Tweet your score!

#1. %52 Nitrojen, %40 Argon ve %8 Karbondioksit karışımından oluşan söndürücü aşağıdakilerden hangisidir?

#2. 1000 gros ton'dan daha yukarı yük gemilerinde bulunması gereken yangın tulumbaları sayısı asgari kaç adet olmalıdır?

#3. 150 metre boyundaki bir yolcu gemisinde, makine mahalleri hariç bulunması gereken asgari yangın hortumu sayısı kaç adet olmalıdır ?

#4. 180 metreküp hacimli bir yük mahallinde çıkan bir yangında etkili bir boğma sağlayabilmek için kaç kilogram CO2 kullanılmalıdır ?

#5. 210 m3 hacimli bir yük mahallinde, sabit karbondioksit sistemi ile etkili bir söndürme yapabilmek için kaç kg. karbondioksit kullanılır ?

#6. 2100 m3 hacmindeki bir makine mahallindeki sabit sistem yangın söndürmek için kaç kg. CO2 depolanması gerekir ?

#7. 45 kg.'lık Sabit Karbondioksit tüpünde kaç lt. Karbondioksit bulunur?

#8. 7.5 Libre (3.39 kg) kuru kimyasal toz ihtiva eden bir minimaksın yangına müdahale/boşalma süresi ne kadardır ?

#9. A sınıfı yanıcılar aşağıdakilerden hangileridir ?

#10. Akaryakıt dolum terminalleri, tanker yük güverteleri gibi açık alanları koruma amaçlı sabit sistemler için en uygun gaz söndürücü hangisidir ?

Testi Bitir Sonuçları Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi internet deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Normal şartlarda kabul etmişiniz sayılacak, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla Bilgi